FRANCIA I., OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG , (LIGUE 1.), 4.,FORDULÓ

A francia I., osztályú labdarúgó-bajnokság,( Ligue 1.), 4., fordulójában, a PSG hazai pályán fogadta a Monaco csapatát. Az idei szezonban a PSG  három lejátszott mérkőzésén,  17 gólt szerzett és csak 3-at kapott. A mérkőzés előtt jó hangulatban edzett a PSG kezdő tizenegy játékosa.

A vendég csapat az első félidő 20′, percében K.Wolland révén megszerezte a vezetést, 0-1.

A folytatásban több hazai helyzetet is feljegyezhettünk, de leginkább a két kapufát, ami, K.Mbappé és L.Messi nevéhez fűződik. Az első félidő vendég előnnyel zárult. A pihenő után is hazai fölény dominált, de gólt nem tudott szerezni a PSG, mígnem a hatvanadik perc végén Neymart, buktatták, amiért először a játékvezető nem jelzett büntetőt, de a VAR-fülkében monitort leső kollégák, jelezték a játékvezetőnek, hogy az  eset kivizsgálást igényel. A vizsgálat  után a játékvezető befújta a büntetőt, amit a sértett Neymar végzett el, 1-1.

A sikeres büntető után Neymar ünnepeltette magát, ami érthető  hiszen, már a 6., bajnoki gólját szerezte ebben a szezonban.

A mérkőzés hátralévő részében is a PSG dominált jobban, de a Monaco sorra hárítani tudta a hazai csapat támadásait. A PSG egy pontot szerzett a negyedik fordulóban, de így is 10 ponttal vezeti a bajnokságot. A Monaco az eddig megszerzett 5 pontjával a tabella 12., helyén portyázik.

PSG – Monaco  1 – 1  ( O – 1 )

Gólszerzők: 70′, ( 11-esből), Neymar, ill., 20′, K.Wolland

Párizs, Parc des Princes Stadion , V.: Benoit Bastien

PSG: G.Donnarumma, P.Kimpembe, Marquinhos, S.Ramos, A.Hakini, R.Sanches, M.Verratti, Nono Mendes, L.Messi, Neymar, K.Mbappé

Vezetőedző:  C.Galtier

Monaco: A.Nübel, R.Aguilar, A.Disasi, G.Maipán, B.Badiashile, C.Henrique, Y.Fofane, A.Golovin, M.Camara, K.Wolland, W.Ben Yedder,

Vezetőedző: P.Clement