UEFA EURO 2020

-Nem a játéktudás döntött az olaszok javára a spanyolok ellen a döntőbejutáshoz

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG ELŐDÖNTŐ

• Olaszország jutott elsőként be az Európa-bajnokság döntőjébe. Az olaszok a spanyol válogatott elleni elődöntőben büntetőkkel 4-2-es összesítéssel bizonyultak jobbnak. A rendes játékidőben két gól született, amin a két csapat megegyezett. A mérkőzés első találatát az olasz válogatott szerezte a 60. percben Chiesa révén és akkor már Olaszország a döntőben érezte magát, de a mérkőzés csak ekkor kezdett izgalmassá válni és húsz percre az olasz gól után a spanyolok is betaláltak  Morata révén. Így következhetett a hosszabbítás amiben gól nem született. A mérkőzésen két kiegyenlített teljesítményt nyújtó csapatot láthattunk, attól függetlenül, hogy a statisztikákban a spanyol csapat jobban teljesített, labdabirtoklásban, lövés, kapura lövés , szögletek számát tekintve, de ami a legfontosabb gólban mind a két csapat csak egyet tudott szerezni. Így jöttek a büntetők, az olaszok első büntetőrúgója Locatelli kihagyta és a spanyolok első büntető rugója Dani Olmo is kapitulált Donnarumma szemben, 1-1. Ez után az olaszok játékosai mind, sikeresen végezték el a büntetőt, míg a spanyolok negyedik büntető rugója Álvaro Morata, aki a rendes játékidőben szerezte a spanyolok egyetlen gólját kihagyta a büntetőt, míg az olaszok ötödik számú játékosa Jorginho higgadtan érvényesítette a büntetőt, ami azt jelentette Olaszország elsőként jutott tovább a szintén Wembley döntőbe. Az, hogy ki lesz az ellenfele az olasz válogatottnak, az majd ma esti , Anglia- Dánia elődöntő mérkőzésen dől majd el.

Olaszország–Spanyolország 1–1 (0–0, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 4–2

London, Wembley Stadion, 57 811 néző. Vezette: Brych (német)
Olaszország: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson (Tolói, 74.) – Jorginho, Verratti (Pessina, 74.) – Barella (Locatelli, 85.), Chiesa (Bernardeschi, 107.), L. Insigne (Belotti, 85.) – Immobile (D. Berardi, 61.)

Szövetségi kapitány: Roberto Mancini

Spanyolország: Unai Simón – Azpilicueta (M. Llorente, 85.), E. García (Pau, 109.), Laporte, Jordi Alba – Koke (Rodri, 70.), Busquets (Thiago, 106.), Pedri – Ferran Torres (Morata, 62.), Dani Olmo, Oyarzabal (Gerard, 70.)

Szövetségi kapitány: Luis Enrique